כניסת מורשים | |
עמוד בית
אודות
המכללה לאילוף
חינוך ואילוף
סדנאות והרצאות
כתבות ומאמרים
צור קשר

כלבים מספרים


קראו מה בוגרינו מספרים על הלימודים
לכל המעוניין        אוגוסט 2015
המלצה חמה על מכללת אנימה

הגעתי ליום האחרון של אחד המחזורים שלמדו במכללת אנימה. נגה רונן הייתה הראשונה שדיברה איתי דוגרי. בגובה העיניים.
דברה על עצמה והאג'נדה שלה. בכנות.
הלימודים באנימה יוצרים איכשהו קו משווה בין העיוני למעשי. נגה מביאה לתלמידיה מקרים אמיתיים - לקוחות - וכתלמיד, לראות איך מתבצע שיעור היה אחד הדברים הכי חשובים כהכנה למציאות.

התהליכים שיצא לי לראות בלימודים, אם זה על הכלבים של הלקוחות שנגה הביאה לשיעורי צפייה ואם זה על הכלב שלי, היו חשובים ביותר להבנה של החומר העיוני שנלמד וגם בפועל לצבור בטחון לקראת הניסיון האישי שלי כאיש מקצוע.
נגה שמה דגש חזק מאוד על חיפוש היצירתיות אצל כל אחד מתלמידיה, מתוך אמונה שחשוב ללמוד ולהכיר את הפרקטיקה, אך לא פחות חשוב גם לחשוב מחוץ לקופסה. בנוסף להכל, הקשר החברותי - אישי שמתפתח בין נגה לתלמידה גם נותן אופי ללימודים ויוצר אווירה נינוחה וכיפית. היום אני כבר עוסק בתחום באופן עצמאי, ובכל מקרה אני עדיין חושב - "מה נגה הייתה מייעצת לי" אז אני מייעץ לכם - אנימה!"

נדב עבו, מחזור ט'


08.06.2015
לפני כמה שנים סיימתי פרק משמעותי בחיי. עזבתי עבודה מדהימה אחרי יותר מעשור.
כתחביב, חיפשתי ללמוד אילוף, ביררתי על כל יום פתוח שהיה והלכתי לכולם.
בסוף פגשתי את נגה.
נגה, דיברה בגובה העיניים על כלבים, עם הרבה כבוד, לא בסיסמאות וגם ללא התנשאות. ישבנו על קולה (היא שתתה בירה שחורה) וסיפרה לי על תוכנית הלימודים. שאלתי האם בכלל יש עבודה בתחום, והחלטתי שאני נרשמת כשהיא ענתה לי דוגרי. לא קל אבל בהחלט אפשרי.
נרשמתי ללימודים ורק לקראת סוף הקורס, שאלתי את נגה בחשש האם לשקול ברצינות פתיחת עסק, האם נראה לך שאני יכולה להיות מאלפת בכלל.
בחיים לא אשכח כשהיא אמרה לי ״בטח שאת יכולה!״.
פתחתי עסק ברגע שסיימנו את הלימודים, השאר זה היסטוריה.
ממליצה בחום להגיע ולהכיר את נגה. יש לי את העונג ללמוד ממנה כל יום משהו חדש, מאחלת את זה לכולם.
אילונה חייט חביב, מחזור ח'המלצה על לימודי אילוף במכללת אנימה    20.8.13
שמי אילן זהר, נחשפתי לאנימה מיד עם סיום הלימודים בבית ספר,אחר. חשתי שמשהו חסר לי ולא
מתאים עם עולם הערכים בו אני דוגל.
באנימה נחשפתי לגישה החיובית, דרכה הצלחתי להבין את שפת בעלי החיים, למדתי להקשיב
לצורכיהם ולראות אותם באמת.
למדתי לפתור בעיות התנהגות מנקודת המבט של הכלב.
למדתי שמלבד חשיבות פריקת האנרגיה הפיזית, גם אנרגיה מנטאלית חשוב לפרוק.
ממליץ בחום, במיוחד למי שרוצה להסתכל על דברים מנקודת מבט נוספת.

אילן זהר, מחזור ז'

לכל המעוניין          20.7.10

 מכתב המלצה על מכללת אנימה

שמי תמי זלוביץ', ואני דוקטורנטית לכימיה תיאורטית באוניברסיטת תל אביב. את התואר השני סיימתי בהצטיינות יתרה, בהנחייתו של פרופסור עוזי קלדור, במחלקה לכימיה תיאורטית של אוניברסיטת תל אביב.
לפני כשנתיים אימצתי את ניקיטה, כלבה מסוג בוקסר מעורב, מהמכלאה העירונית בלוד. ניקיטה היא כלבה מקסימה וחברותית מאוד, אך התבררה כפחדנית וחרדתית, ובעלת חרדת נטישה. הדבר התבטא בעשיית צרכים על המיטות, הריסת חפצים, חוסר שקט וכו' ....
לאחר חיפוש רב אחר המאלף המושלם והיכרות עם שיטות אילוף לא חיוביות (ומאיימות ...), הגעתי לנגה רונן. הופתעתי מאוד לשמוע כי קיימות שיטות אילוף ללא הפעלת כוח או אמצעים לא נעימים אחרים. החלטתי לתת לזה צ'אנס.
תהליך האילוף היה כיפי גם לניקיטה וגם לי. למדנו שפה משותפת ודרך לתקשר ללא הפעלת אמצעי כוח. חשוב מזה, חרדת הנטישה של ניקיטה נפתרה, ואני יכולתי לצאת מהבית ללא דאגות, בידיעה שניקיטה רגועה והבית נשאר שלם. 
לאחר הטיפול המוצלח בניקיטה, התחלתי להתעניין באילוף החיובי. התאהבתי ברעיון של אילוף ללא הפעלת כוח, ויצירת מערכת יחסים של חיי שותפות עם הכלב, ולא חיי שולט ונשלט. לשמחתי הרבה, באותו הזמן נגה פתחה בית ספר לאילוף בשיטות חיוביות. כמובן, שמיד נרשמתי. הקורס היה באווירה ביתית ומאוד נעימה, עם דגש רב על מקצועיות והבנה תיאורטית של החומר, במקביל לעבודה המעשית.
מרכז אנימה, הינו מרכז ייחודי וחשוב, עצם היותו המרכז היחידי לאילוף בשיטות חיוביות, וביה"ס האילוף היחידי לאילוף בשיטות חיוביות בארץ.
בשנתיים שהכרתי את נגה, המרכז התפתח מאוד, מספר הלקוחות גדל, ניתנו הרצאות לקהל הרחב, ומפגשים עם מאלפים מרחבי הארץ במטרה לדון בסוגיית האילוף, הטמעת הגישה החיוביות בארץ, ופיתוח מודעות חברתית לנושא.

תמי זלוביץ', מחזור ב'
20 יולי 2010
המלצה עבור הבית ספר להכשרת מאלפים במרכז "אנימה"
לעולם האילוף התוודעתי כשהכלבה שלנו, אופאלה, התחילה לעשות בעיות. לאחר מעבר דירה היא התחילה ליילל ולנבוח כאשר היא נשארה לבדה. המצב היה כל כך גרוע שהשכנים השאירו לנו מכתבי תלונה והזמינו לנו משטרה. בהדרכתה של נגה התחלנו בתרגולים ושינוי הרגלים לטובת אופאלה. וזה פעל, הכלבה נרגעה תוך שבועות מספר. היום היא חסינה יותר לשינויים בחייה, ואילו אנחנו כבר למדנו לזהות את הסימנים למצוקה, את האירועים שיכולים להפחיד אותה ואת דרכי הפעולה על מנת לעזור לה. בכל מהלך הטיפול באופאלה ריתקה אותי העבודה לעומק, פתרון החרדה של הכלבה וההשפעה של עבודה כזו על התנהגותה הכללית וכאשר נשארה לבדה.
הטיפול המוצלח באופאלה לימד אותי שהאילוף צריך לבוא מתוך הבנה של הכלב ושיתוף פעולה איתו. וזה בדיוק מה שחיפשתי ללמוד בקורס ומצאתי ב"אנימה".
בלימודים העיוניים למדנו את  המדע שעומד מאחורי דרכי הלמידה של הכלבים, בעיות התנהגות ושלבי החיים של הכלבים בצורה מעמיקה. הלימודים נתנו לי בסיס הבנתי להמשך ההתפתחות בתחום. הרי אי אפשר ללמוד הכל, אבל עם בסיס טוב, קל יותר להתפתח לבד. בנוסף, נגה התעקשה איתנו על חשיבה ביקורתית ויצירתיות בפתרון בעיות, שכל כך חשובים בעבודת האילוף.
בזכות השיעורים הרבים מעשיים ועיוניים, סיימתי את הקורס והייתי מוכנה לעבוד עם לקוחות, אם כי עדיין חששתי, באופן טבעי.
היום אני שמחה שקיבלתי מבט רחב ומעמיק על עולם האילוף והתנהגות בעלי החיים ובטוחה ביכולתי להמשיך להתפתח בתחום. וכל זאת בזכות "אנימה" ונגה רונן.
בברכה,
טלי קרמזין, מחזור א'


‏21 יולי 2010
לכל המעוניין,
הנדון: המלצה על בית הספר להכשרות של מרכז 'אנימה' בראשות נגה רונן


שמי צילי לוין ואני עוסקת במחקר התנהגותי בבעלי חיים. כיום אני מאמנת עטלפים בשיטות ביהויוריסטיות כאשת צוות בקבוצת מחקר ומאמנת כלבים באותן שיטות, כעיסוק עצמאי. את ההכשרה האקדמית רכשתי בתארים ראשון ושני במדעי המח, והתמחיתי בחקר ההתנהגות, הזיכרון והלמידה במחלקה לנוירוביולוגיה במכון ויצמן.

לפני כשנה וחצי, כאשר התחלתי לעסוק בטיפול בכלבים עירוניים, התודעתי אל מרכז 'אנימה' והבנתי שזו ההזדמנות לקשר בין המחקר המדעי של הלמידה לפרקטיקה של אימון כלבים. הכרתי את נגה רונן, מובילת שינוי חברתי המפיח רוח רעננה בתפיסת האדם את ערך בעלי החיים, את כבודם ואת שכלם. נגה הנחתה אותי במסע אל עולם האימון האמיתי, הלא-סטרילי, החי. היא הוליכה אותי מהקריאה בספרות של מובילי הדעה בעולם, דרך השיעורים התיאורטיים, עד התרגולים המעשיים המפרכים והצפייה באימוניה שלה, כיתות אומן מרתקות. מגוון התכנים ברמה כמו-אקדמית, הרצאות אנשי מקצוע מתחומים תומכים, כל אלה הפכו את הקורס לעשיר וייחודי.

הכשרתי כמאמנת בבית הספר 'אנימה' מהווה את הנדבך המעשי שחבר להכשרתי האקדמית, וזה הדבר שאפשר לי את עיסוקי היום במסגרת קבוצת מחקר. אני אסירת תודה על ההזדמנות להפגיש את הידע עם התורה, ואני ממליצה בכל פה לכל אדם לעשות שימוש במנופים שמרכז 'אנימה' יודע להעניק.


בברכת הצלחה,
צילי,  מחזור א'


צפרית לוין, MSc
ביהויוריסטית ומאמנת בעלי חיים
המחלקה לנוירוביולוגיה
מכון ויצמן למדעמפת האתר  |  חיפוש באתר  |  טבלת קורסים  |  טופס רישום