כניסת מורשים | |
עמוד בית
אודות
המכללה לאילוף
חינוך ואילוף
סדנאות והרצאות
כתבות ומאמרים
צור קשר

כלבים מספרים
מי, למה, כמה ואיך...

נגה רונן, המייסדת ומנהלת המרכז
נולדתי בשנת 1971  בת"א. מאז ומתמיד אהבתי בעלי חיים. כילדה נהגתי לאסוף הביתה כל חיה נזקקת שנקרתה בדרכי. בבגרותי התרחקתי מאהבתי הגדולה ופניתי לתחומים שנדמו לי "רציניים" יותר. השכלתי הפורמאלית כוללת לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובכלכלה מאוניברסיטת ת"א. במהלך שנותיי כאדם בוגר עסקתי בתחומים רבים ומגוונים  אך תמיד חשתי חוסר סיפוק רגשי בעבודתי. בשנת 2002 התפטרתי מעבודתי כקופירייטרית במשרד פרסום והלכתי עם לבי לפתח באופן מקצועי את אהבתי המוקדמת לבעלי חיים.
את לימודי האילוף הראשוניים סיימתי במכון ווינגייט. כמי שהגיעה לתחום הכלבנות מאהבה נטו, מגובה בשנים רבות של קשרים נעימים ועדינים עם כלבים וחיות אחרות, חשתי  אי נוחות מהשיטות הנפוצות בארץ לחינוך ואילוף הכלב. לימודי התואר הראשון בפסיכולוגיה בהחלט ספקו עבורי מקור יציב להשען ולהסתמך עליו שניתן גם אחרת.  עם סיום לימודי האילוף בוינגייט חרטתי על דגלי מחוייבות לשימוש בשיטות המתבססות על חיזוקים חיוביים אשר אינן משלבות אמצעים כוחניים. מאז עבדתי וצברתי ניסיון רב בחינוך, אילוף וטיפול בבעיות התנהגות מגוונות עם מספר רב של כלבים ובעליהם.
במהלך שנים אלו השתלמתי אצל מאלפים מובילים באירופה ובארה"ב, ביניהם טרי רייאן, קארן פראיור, בוב ביילי, סטיב וואייט וקאת'י סדאו. המשותף לכולם הוא דבקות בשיטות אילוף מבוססות חיזוקים ונטולות הכאבה, הפעלת כח או שבירת הכלב.

ככל שחולף הזמן אני לומדת עד כמה יש לי עוד ללמוד ולהעמיק. ההבנה הזאת הופכת את המקצוע בו בחרתי למושלם עבורי. מקצוע שמשלב הנאה רגשית עצומה ואתגר מחשבתי.

מפת האתר  |  חיפוש באתר  |  טבלת קורסים  |  טופס רישום